Seo tekniği yasak ve Google tarafından kabul edilmiyor, seo legal görünse bile illegal, Google arama motorunun manipülasyonundan başka bir şey değil, bu içeriği ile var olan, daha iyi sıralamayı hak etmeyen siteleri taşımak için kullanılan bir tekniktir. Google sürekli olarak algoritmayı değiştirmek zorunda kalıyor çünkü seolar bu algoritmayı hiçbir zaman tam olarak çözemese de kısmen de olsa çözmek haksız rekabete yol açacağından Google algoritmayı hemen değiştirir, sadece bu algoritmayı izlemek ve güncellemek için özel bir departman yapabilirler.

SEO avantajına gelince, avantajından bahsetmek mümkün değil, web sitesi hedef sıralamaya ulaşmak için uzun süre SEO yapıyor ve bu iş çok uzun süreçler gerektiriyor. Uzun bir süre sonra tam istediğiniz sıralamayı elde edeceksiniz ancak birdenbire Google algoritmasını değiştirecek ve siteniz sıralamalardan düşecek çünkü yeni algoritmaya göre web siteniz artık spam sitesidir. Google’ın algoritması yılda 2-3 kez değişir.

Hacklink Nedir?

Hacklink ve seo, hacklink aslında backlink satmakla aynıdır, şu farkla ki hiçbir zaman bulamadığınız ve alamadığınız web sitelerinden çıktı backlinkleri alabilirsiniz, backlinkler hâlâ Google tarafından değer verilen bir tekniktir, hacklink satın alıyorsunuz ve web sayfalarının kalitesine göre sıralanıyorsunuz.  Yani bu bir SEO çalışma takibi değildir. Hacklink satıcınızın profesyonelliğine ve güvenilirliğine bağlı olarak büyük kazançlar elde edebilirsiniz ve web siteniz birdenbire çok hızlı bir şekilde yükselebilir.

Hacklinkve SEO

Hacklink ve seo, SEO’ya yardımcı olan bazı meta etiketler de vardır ve bunun için HTML’nin doğrulanması gerekir, yani World Wide Web Konsorsiyumu standartlarına uygun olmalıdır. Web sitesinde iyi bir hız elde etmek için, barındırmanın uygun işlevselliğe ve tercihen önce kaliteye, tercihen WEB’in hedeflediği ülkeye sahip olduğuna dikkat edilmelidir. Sunucunun bağlı olduğu ağın da bağlı olması gerekir. İyi kalitededirler, ancak bu, kullanıcının bağlandığı ağın iyi kalitede olduğu ve dolayısıyla WEB ‘in daha yavaş yüklenebileceği anlamına gelmez.

Web, özellikle veri tabanı tasarımı ve danışmanlığı açısından programlı olarak optimize edilmelidir. İlk iki meta etiket, arama motorlarının arama sonuçlarında görünmek için kullandığı bilgilendirici etiketlerdir:

Başlık Etiketleri

Hacklink ve seo, sayfa içeriğinden sonra başlık etiketi, sayfa içeriğinin en önemli ikinci parçasıdır. Bu, bir arama motorunun bir web sayfasına geldiğinde okuduğu ilk kod parçasıdır. Sosyal medyada içerik paylaşılırken de görünecek ve genellikle arama motorlarının arama sonuçlarında göstereceği başlık olacaktır. Hacklink ve seo, Bir anahtar kelimeyle başlayan başlık etiketleri, sıralamaları H1 etiketinin sonundaki anahtar kelimeyi içerenlere göre daha fazla etkileme eğilimindedir; ikinci bir başlık etiketi görevi görür ve genellikle başlığın altında görünen açıklamayla eşleşir.

Backlinkve HacklinkArasındaki Fark Nedir?

Hacklink ve seo, birden fazla siteden bağlantı satın almanın SEO çalışmaları üzerinde büyük etkisi vardır ve geri bağlantılar bunun sorunsuz bir parçasıdır. Herhangi bir web sitesinde izinli bağlantı satın almayı temsil ederken, kaliteli geri bağlantı satın alarak organik ziyaretçi sayısını da ikiye katlayabilir. Doğal backlink alma haricinde yapılan hacklink, siteye bağlanıldıktan sonra herhangi bir bilgi verilmeden hileli yollarla link alınması durumudur. Ana amaç, web sitesinin mevcut hedef anahtar kelimelerdeki sıralamasını yükseltmektir. Rakip sitelerin önüne geçmek mümkünse hacklinkleri bloke ederek oluşabilecek zararlardan kurtulmak da mümkündür.

Bununla birlikte, hacklink alımları ile yönlendirilen bir web sitesinin çok daha kısa sürede büyüyeceği de doğrudur. Bu durum kullanımını artırsa da yine de son derece riskli bir aktivite olduğunu bilmekte fayda var.

Hacklink Teknikleri Nelerdir?

Hacklink ve seo, yaygın olarak kabul edilen bir teknik yoktur. Buradaki hile, site girişlerinin gizlenmesi ve site bağlantısı çıkışı sırasında stil kodlarının kullanılmasıdır. Bu şekilde bağlantı durumu gizlenir ve site sahibi bağlantının nereye gönderildiğini göremez. Ancak, web sitesi sahipleri, saldırıya uğramış bağlantıları tespit etmek için SEO araçlarını kullanabilir. Ancak yine de büyük bir tehlike olarak kabul edilen bu durum ortaya çıktığında Google’ın siteye önemli cezalar uygulayacağı unutulmamalıdır.

Hacklink’ler Nasıl Tespit Edilir?

Ahrefs’i kullanarak sitenizde herhangi bir bağlantı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Majestic başka bir SEO aracı olsa da bağlantı izleme de önemlidir. Google SearchConsole’un “Bağlantılar” bölümünden bağlantıları kolayca görebilirsiniz. Tüm gelen ve giden bağlantıların raporları belirli aralıklarla görüntülenebilir. Bu şekilde bir hacklink kontrolü sağlanır.