Anti-SEO faaliyetleri, hedeflenen web sitesini büyük bir itibar, sıralama ve kullanıcı kaybıyla rakiplerinden uzak tutmayı amaçlar. Tüm bu işlemler günlük hayatta ve internet dünyasında son derece yasa dışı faaliyetler olarak kabul edilmektedir. Herhangi bir web sitesi oluşturmanın temel amacı reklamdır. Ürünleri tanıtmak, hizmetleri tanıtmak ve işletmeyi tanıtmak gibi çeşitli amaçlarla oluşturulmuştur. Kurulumdan sonraki amaç, çok sayıda kullanıcıya erişim sağlamaktır. Yüksek trafik oluşturmanın en kullanışlı yolu, arama motorlarında üst sıralarda yer almak için arama ve SEO reklamları için farklı anahtar kelimeler kullanmaktır.

Olumsuz SEO çalışmasına maruz kalırsanız kısa sürede düştüğünü ve arama motorlarında üst sıralara çıkmanızın daha uzun sürebileceğini fark edebilirsiniz. Anti Seo’dan korunma teknikleri hakkında bilgiyi, olayın ne zaman gerçekleştiğine göre değil, önceden hazırlamak daha iyidir.

Anti Seo’nun Başlangıç ​​Noktası Nedir?

Anti, SEO deneyimi gerektirdiği ve kaynak ve zaman açısından çok pahalı olduğu için tercih edilen bir yöntem değildir. Öte yandan, web sitesinin faaliyetlerinde uzmanların rehberliğinde çalışmaya devam etmesi durumunda endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca Google, bu sistemden kaçınmak için bazı gereksiz bağlantıları görmezden gelecektir. Öte yandan, kullanıcı sayısı arttıkça site daha fazla destek alacağı için Google uygulaması bu destek şekli için herhangi bir ceza vermeyecektir.

Anti Seo’ya karşı Hangi Yöntemler Korunabilir?

Anti Seo’dan korunma teknikleri konusunda birden fazla çalışma yapılmışsa siteye zarar vermemek için birden fazla çalışma yapılabilir.

  • Profesyonel arama motoru optimizasyonu uzmanlarından yardım alabilirsiniz.
  • Google sıralaması ile ilgili sonraki adımları düzenli olarak atabilirsiniz.
  • Rakip web sitelerini ve özel SEO araçlarını düzenli olarak kontrol edebilirsiniz.
  • Site Analytics, profesyonel SEO araçlarını pratik bir şekilde uygulamaya koyar.
  • Sitede kullanılan şifrelerin çok güvenli olmasına özen gösterilmelidir.
  • Sitesine eklemek istediklerinizi SEO kurallarına uygun olarak girmeye özen gösterin.
  • Yönetici parolasının çalınması gibi durumlar meydana gelebilir. Bunu, güçlü parolalar oluşturarak ve rakiplerinizin bunları kırmasını engelleyerek yapabilirsiniz.

Dijital dünyadaki rakipleriniz veya web siteleriniz, adınıza sahte sosyal medya hesapları oluşturabilir ve şirketinizin dijital itibarını zedeleyecek faaliyetlerde bulunabilir. Bunu önlemek için kapsamlı bir analiz yapılır ve böyle bir hesap varsa spam olarak bildirilmelidir. Başka bir yol, web sitenizin sunucularını trafik artışları için düzenli olarak kontrol etmektir. Gerekli işlemler zamanında yapılmazsa sunucu kapatılabilir.

Telif Hakkı Şikâyetleri

Anti Seo’dan korunma teknikleri arasında, bu adım, Google’ın kendisini korumak için aldığı bir önlemdir. Bir görsel Google’dan ise, Google’ın telif hakkı iddiası sitenizi değiştirebilir. Bu, bir tür olumsuz SEO etkinliğidir.

Sahte İçerik Yayınlamak

Web sitenizde olumsuz SEO çalışmalarından etkilenen yanıltıcı içerik varsa çok dikkatli olmanız gerekir.

Phishing Sosyal Medya Hesapları

Web sitenizi temsil eden sahte sosyal medya hesapları oluşturarak web sitenizin güvenini ve markasını zedeleme yöntemidir. Bu hayatta kalma karşıtı tekniklerin temel amacı, web sitenize trafik çekmektir. Bir web sitesi adının kullanılması müşterinin güvenini sarsabilir ve bir marka adının kullanılması, ziyaretçi bilgilerinin çalınmasına veya yanlış içerikle markanın zarar görmesine neden olabilir.  Bu, markaların birbirlerini olumsuz kılmak için şikâyette bulunarak veya yanlış görüşlerde bulunarak kullandıkları tekniklerden biridir.

Anti SEO Nasıl Engellenir?

Anti Seo’dan korunma teknikleri, kendinizi anti-SEO tekniklerinden korumak için bunları analiz etmek için özel araçlar kullanmanız gerekir. Belirli tekniklere uyguladığınız organik arama sayesinde web sitenizi ve markanızı korursunuz, internetteki değeriniz artar. Web sitesinin saldırıya uğramasını veya virüs bulaşmasını önlemek için web sitesi güvenliği sıkılaştırılmalıdır. Anti Seo’dan korunma teknikleri için site girişinizi ve dosyalarınızı sitenizde hassas ve güvenli tutmalısınız. Site üye şifrenize farklı kombinasyonların eklenmesini talep edebilirsiniz. Google, sitenizi güvende tutmanıza yardımcı olur. Ek olarak, iki faktörlü kimlik doğrulama, web sitenizin ve hesabınızın güvenliğini iki katına çıkarmanıza olanak tanır.

Sitenizin hızı, ziyaretçilerinizin ve Google’ın memnuniyeti için çok önemlidir. Ancak, siteyi yavaşlatmak için ziyaretçileri siteden uzaklaştırmak veAnti Seo’dan korunma teknikleri olarak kullanılır. Bu durumlarda web sitesi yavaş çalışıyorsa web sitesinin hızını artırmak için belirli optimizasyonlar yapabilirsiniz. Anti SEO, kötü niyetli aktörler tarafından arama motorlarındaki web sitelerinin sıralamasını değiştirmeye yönelik bir saldırıdır. Aramalarda bir numara olan bir web sitesi olduğu söyleniyor. Rakiplerimizin arama sıralamalarının gerisinde yer almak adil değil. Rakipler size sitenizle ilgisi olmayan çok sayıda geri bağlantı gönderebilir.