Anti seo nedir, web sitenizin SERP arama sonuçlarında görünürlüğünü azaltmak için rakiplerinizin yapacağı tüm harici eylemlere verilen addır. Web sitenizi sıralamanıza mal olabilecek bu tür saldırılardan koruyabilirsiniz. Anti-SEO saldırıları altı kategoriye ayrılabilir; Backlink saldırıları, sunucuya sızma ve hacklink, DDOS, botnet saldırıları olarak bilinen bir bağlantı bırakma, alâkasız kelimelere hit göndererek hemen çıkma oranını artırma, içeriğinizi kopyalayıp viral hale gelme, sahte sosyal profiller oluşturma ve itibarınızı zedeleme ihtimali vardır.

Anti-SEO Karşıtı Yöntemler Nelerdir?

Anti seo nedir,Anti-SEO çalışmaları ile rakip web sitelerinin hedefledikleri anahtar kelimeler için sıralamasını düşürebilirsiniz. Ciddi şekilde saldırıya uğramış siteler, önlem almazlarsa Google tarafından spam olarak bile kabul edilebilir. Spam olarak kabul edilen bir site, sıralamasını kaybetmeye devam edecektir. Gerekli önlemler alınsa bile eski gücüne kavuşması zaman alacaktır.

BacklinkSaldırıları Nelerdir? Nasıl Önlenir?

Anti seo Nedir, denildiğindeonları kolayca anlayacaksınız. Bu tür saldırılar genellikle tamamen küfür ve aşağılayıcı kelimeler içeren anahtar kelimeler tarafından sağlanan bağlantılardan gelir. Google Webmaster ve Ahrefs gibi analiz araçlarından bu saldırılara karşı gerekli kontrolleri yapabilirsiniz. Bu saldırıları önlemek için yapmanız gereken temel eylemler iki adımı içerir. Pratikte bu iki adım yeterli olsa da detaylı önlemler almak isterseniz daha fazlasını yapabilecek araçlarla size yardımcı olarak gelişmiş yardım da alabilirsiniz. Ahrefs aracı, backlink kontrol sürecinde en etkili yardımcılarınızdan biri olacaktır. Bir web sitesinin en doğru ve güncel analizini sunan bu araç, her web sitesi sahibinin mutlaka sahip olması gereken bir analiz aracıdır.

Ahrefs geri bağlantılarını kontrol etmek için Ahrefs hesabınıza giriş yaptıktan sonra web sitenizi etkilenen projeler bölümüne ekleyin. Eklediğiniz sitenin Geri Bağlantılar bölümüne gidin. Dış bağlantılar alanını yukarıdan aşağıya listeleyerek bağlantıları kontrol edebilirsiniz. Genel olarak, otomatik geri bağlantı oluşturucu programlarla saldırdıkları için bağlantı sıçramaları çok fazla olacaktır.

Anti-SEO Nasıl Anlaşılır?

Merak edilenantiseo nedir kapsamında,SEO işinden çok daha kolay olan Anti SEO, birçok kişi tarafından kolaylıkla yapılabilir. Web sitenizin koduna veya hesabınıza erişemeseler de harici linkler vererek sitenize zarar verebilirler. Anti-SEO olmak isteyen biri, sizinle alakalı olmayan sitelerden veya alakalı olmayan sayfalardan çok fazla backlink alarak arama sıralamalarında geri kalmanıza neden olabilir. Web sitenizin SEO karşıtı olup olmadığını anlamanın 2 yolu vardır. İçeriğinizle alâkasız kelime sayısında artış görüyorsanız bu durum SEO karşıtı çalışmaların yapıldığını gösterir. Alâkasız kelimeler genellikle aramalara geri bağlantılar alınarak zorlanır.

Bağlantı metnini kontrol edin. Open Site Explorer ve Ahrefs hizmetlerini kullanarak sitenizin bağlantılarını görebilirsiniz. Anti SEO tespit ettikten sonra durumu Google’a bildirebilirsiniz. Bu şekilde arama botlarının sitenizde alâkasız bağlantılar görmemesini sağlarsınız.

Anti-SEO Neden Yapılır?

Anti-referanslama genellikle rakip şirketler veya rakip sitelerdeki SEO uzmanları tarafından yapılır ve bunun sonucunda rakip site sıralamasını kaybeder. Olumsuz SEO çabaları yalnızca sıralama kaybına değil, aynı zamanda güvenilirlik kaybına da yol açar. (Yetişkinlere özel içerik üreten bir sitenin altbilgisinde sitenize yönelik saldırgan kelimeler içeren bir bağlantı bulunduğunda ve bu içerik anonim bir hesap tarafından sosyal medyada kaydedilip yayınlandığında, bu hasara neden olabilir. Seo ile saldırı, rekabet şirketler veya web siteleri genellikle akla gelir. Birçok saldırı botlar tarafından gerçekleştirilir. Web sitenizde bir güvenlik açığı ile hedef bağlantıyı gizli bağlantı olarak ekleyerek web sitenize girebilir ve size zarar verebilir.

Negatif SEO’nunKaynağı Nedir?

Anti seo nedir kapsamında, negatifSeo’nun ortaya çıkması, Google’ın Penguin algoritmasının geliştirilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu algoritma Google tarafından Black Hat Seo aktiviteleriyle mücadele etmek için geliştirilmiştir ancak bu algoritma ile sistemde anti-seo zafiyeti oluşmuştur. Negatif seo yapmanın çok fazla kaynak ve zaman almasına ek olarak, Google ayrıca web sitelerini korumak ve bunun için algoritmalarını geliştirmek için günlük olarak çok fazla yardım sağlar. Bu bağlamda; antiseo nedir denildiğinde,Anti-seo için uzman bilgisi gerektirmesi dışında, zaman ve kaynak açısından çok fazla maliyeti beraberinde getirdiği için tercih edilen bir yöntem değildir.

Öte yandan, siteler profesyoneller tarafından yönetiliyorsa, bu endişelenecek çok daha az anlamına gelir. Tüm bunlara ek olarak Google, bu sistemi atlatmak için bazı gereksiz bağlantıları da atlıyor. Üstelik Google bu backlinkler için herhangi bir ceza vermemektedir çünkü web sitesi kullanıcılarının sayısı daha fazla backlink alacaktır.