Google ping siteleri, yerel bir işletme için basılı reklamcılık ne kadar önemliyse, bir blog için de o kadar önemlidir. Bu siteler, bloglarda yeni içeriğin varlığını duyurur. Ping siteleri yalnızca yeni güncellemeleri duyurmakla kalmaz, aynı zamanda Google ve diğer arama motorlarının bu içeriği dizine ekleme süresini hızlandırmaya da yardımcı olur. WordPress bloglarınızın veya işletme web sitelerinizin her biri için bu ping sayfalarından en az birine sahip olmalısınız. Çok fazla vakit harcamadan daha geniş bir görünüm ve daha iyi özümseme için Google ping siteleri hakkında detaylı bilgi almanız tavsiye edilir.

Ping Sitesi Nedir?

Kendi blogunuz varsa, makalelerinizi daha fazla kişinin okumasını istersiniz. En azından profesyonel yazma becerilerinizi sergileyin ve okuyucu geri bildirimi alın veya geniş bir kitleye önemli bir mesaj iletin. Blog içeriğinizin küresel bir kitleye ulaşmasının yollarından biri, arama motorları tarafından hızla dizine eklenmesini sağlamaktır. WordPress, Blogger ve diğerleri gibi CMS kullanıyorsanız, indeksleme otomatik olarak yapılır. Ancak, bazı nedenlerden dolayı blog yazılarınız dizine eklenemeyebilir; Sonuç olarak, içeriğiniz SERP’lerde görünmeyebilir. Bu durumda, içeriği arama motorlarına manuel olarak göndermeniz gerekecektir. Ping, farklı arama motorlarına belirli bir bağlantının SERP’lerde görünmesi ve dizine eklenmesi gerektiğini bildirmeye yardımcı olan iyi bir SEO yöntemidir.

Bazen arama motorlarının blog yazılarınızı dizine eklemesi birkaç gün sürer. Ancak Google ping siteleri yardımıyla anında indeksleme için bağlantılarınızı arama motorlarına anında gönderebilirsiniz. Ayrıca, bu ping sitelerinin çoğu tamamen ücretsizdir ve diğer birçok kullanışlı yerleşik SEO aracını destekler.

En İyi Ping Siteleri

Google ping siteleri, her boyuttaki bloglar için mevcuttur. WordPress,Blogger, Squarespace, Wix vb. bloglar için kullanılabilirler.

Ping Site Haritası

Pingsite haritası, site haritası URL’lerinizi Google, Bing, Yahoo, ve daha fazlası gibi popüler arama motorlarına anında gönderir. Tüm web sitesi sahipleri için ücretsiz bir ping aracıdır.

Google Ping

Google Ping, diğer SEO uygulamaları için de araçlar sağlar. Tam bir çevrimiçi ping sitesidir. Ancak, bu uygulama Google LLC’ye ait değildir. Ayrıca, bu platform üzerinden bir web sitesine ping atmadan önce, bir açıklama sağlamanız ve gerekli bilgileri doldurmanız gerekir.

FeedBurner

Hemen hemen tüm web sitesi sahipleri FeedBurner’a aşinadır; bu, e-posta toplama ve bülten dağıtımı için en iyi ve en çok kullanılan hizmettir. PingFeedBurner, kullanıcıların arama motorlarına anında kopyalanması için URL’nizi pinglemelerine olanak tanıyan çevrimiçi bir araçtır.

Backlinkping

BacklinkPing, çevrimiçi ping aracı, robots.txt oluşturucu, site haritası oluşturucu ve daha fazlasını içeren çeşitli SEO araçlarına erişebileceğiniz yerdir. Bu site, bağlantıların açıklamalarını eklemenizi sağlar.

Ping My Links

Kayıtlı kullanıcıların farklı URL’lere ping atmasına izin veren çevrimiçi bir platformdur. Çok iyi bir ara yüze sahip ücretsiz Google ping siteleri arasındadır. Ancak, diğer birçok SEO aracıyla uyumludur.

PinGoat

Çeşitli arama motorlarını belirli bir bağlantı hakkında bilgilendirmeye yardımcı olan ücretsiz Google ping siteleri arasındadır. Ayrıca PinGoat, blogları izlemenizi sağlar. Ücretsiz bir web sitesidir; ancak kayıt olmalısınız.

Ping-O-Matic

RSS URL’nizin yanı sıra web sitenizin URL’sini eklemenize olanak tanır. Ek olarak, web sitenizin adını girmeniz gerekecektir. Bu ping web sitesi, sezgisel ve kullanımı kolay bir ara yüze sahiptir. Bu alanlarda da firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Pingates

Blogunuzu veya web sitenizi 40+ arama motoruna ve blog-site yayınlama ve izleme hizmetlerine pingleyebilirsiniz.

Ping.IN

Blog günlüklerini güncellediği blog arama motorları ve blog dizinleri gibi blog hizmetlerine ping atan veya işaretleyen bir blogping hizmetidir. Böylece blogunuzu hızlı bir şekilde indekslemenize ve içeriğinizi daha geniş bir kitleye sunmanıza olanak tanır.

PingMyBlog.com

İnsanlara en son bloglarınız hakkında bilgi vermek için tüm büyük blog dizinlerini bir kerede bilgilendirir. Blogunuzun popülaritesini artırmanın ve arama motorlarının sitenizi doğru şekilde taramasını ve dizine eklemesini sağlamanın iyi bir yoludur.

Mypagerank.net

Mypagerank.net ping sitesi, bloglar arama motorlarında dizine eklendiğinde iyi çalışır.

Bitacoras.Com

Bitacoras.com, Google ping siteleri arasında yer alan nu site ping işlemini kolaylaştırır ve sonuçları hızlı bir şekilde göreceksiniz.